top of page
  • Yazarın fotoğrafıGEZİ POZU

MICE

MICE Nedir?


Zamanın en önemli değer olduğu günümüzde artık pek çok faaliyeti bir arada gerçekleştirmeye çalışıyor ve bu kapsamda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Çünkü artık insanlar, işletmeler ve kurumların zamana gereksinimi üst düzeyde. İşte burada da devreye MICE giriyor? İngilizce kelimelerin birleşimi olan MICE, bir oluşumu da meydana getiriyor. Peki, MICE ne demek? Açılımı Nedir?

MICE Açılımı Nedir?

Yurtdışında MICE kullanımı çok etkin durumda. Türkiye’de de kullanım sayısı her geçen gün artıyor. Peki, MICE açılımı nedir?

· (M) Meetings (Toplantılar)

· (I) Incentives (Teşvik Etkinlikleri)

· (C) Conferences (Konferanslar)

· (E) Exhibitions (Fuarlar)

MICE olarak adlandırılan kelimenin açılımı bu şekildedir. Aynı zamanda MICE’in farklı bir tanımı da “kongre turizmi” olarak belirtilebilir. “Kongre Turizmi Nedir?” isimli içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

MICE Ne Demek?


MICE “Kongre Turizmi”


Toplantılar veya kongreler için; sahne dizaynı, ses kontrolleri ve çeşitli dijital hizmetlerin bir arada bulunması, MICE nedir? sorusuna önemli bir cevaptır. Aynı zamanda ulaşımın ve konaklamanın gerçekleştirilmesi de MICE içerisinde yer alır. Yani en kısa tabirle; MICE sektöründe faaliyet gösteren firmalar, kongre ve toplantıların gerçekleştirilme süreci ile ilgili tüm gereklilikleri ele alıyorlar.

MICE Ne İşe Yarar?

Şirketler MICE toplantıları ile hedeflerine daha çabuk ulaşabiliyor ve bu nedenle MICE sektörü artık dünyada adından sıkça söz ettiriyor. Peki, genel anlamda MICE ne işe yarar?

· Şirketler MICE toplantıları vasıtası ile kısa bir süre içerisinde büyüme ve kar elde etmeye başlayabiliyorlar.

· Şirketler, toplantılar ve konferanslar ile uğraşmak, çeşitli düzenlemeler yapmaktan kurtuluyorlar.

· Toplantı ve diğer organizasyonlar MICE sektörü şirketleri tarafından tüm detayları ile organize edilmiş oluyor ve tüm sorumlulukları MICE sektörü şirketleri alıyor. İşletmeye hiçbir sorumluluk düşmüyor.

· MICE turları da sıklıkla düzenlenmektedir. İşletmeler bu şekilde MICE turları vasıtası ile zamandan ve maddiyattan tasarruf edebilirler.

· İşletmeler MICE turları düzenleyen şirketlere gerekli olan bilgileri verip, tüm işi bıraktıktan sonra, profesyonel bir oluşumun tadını çıkarabilirler.

Yukarıda da görüldüğü üzere MICE turları pek çok faydayı içerisinde barındırmakta ve bu turlar fazlasıyla işe yaramaktadır.

Konaklamadan, ulaşıma; toplantının tüm detaylarından, yazılım işlerine kadar kongreler ile ilgili tüm detaylar, MICE turlarını düzenleyen şirketlerden sorulmaktadır. Bu şekilde de işletmeler pek çok faydayı elde edebilirler. Bizler de bu içeriğimizde sizlere MICE nedir? Ne işe yarar? gibi konulardan bahsetmeye çalıştık. Umarız sizlere fayda sağlayan bir içerik olmuştur.


1 görüntüleme0 yorum
bottom of page